Description

| RKS50GVMG (QTY:1) | |
| Category : | Condenser |
| Description : | 2hp Condenser Unit |
| Is suitable for HDB : | 1 |
| Capacity BTU/hr : | 17100 |
| Cooling Kw : | 5.0 |
| Power Supply : | 230V/1p/50Hz |
| Running Current : | 6.2 A |
| Dimension : | 735(H) x 826(W) x 300(D) |
| Weight : | 47kg |
| Liquid Pipe Size : | 6.4mm |
| Gas Pipe Size : | 12.7mm |
| Sound Level : | 47/44 dB(A) |
| Compressor Type : | Hermetically sealed swing type |
| FTKS50GVMG (QTY:1) | |
| Category : | Wall Mounted |
| Description : | 2hp Wall Mounted Unit |
| Is suitable for HDB : | 1 |
| Capacity BTU/hr : | 17100 |
| Cooling Kw : | 5.0 |
| Airflow : | 14.7 m³/min |
| Dimension : | 290(H) x 1050(W) x 238(D) |
| Weight : | 12kg |
| Liquid Pipe Size : | 6.4mm |
| Gas Pipe Size : | 12.7mm |





Reviews
There are no reviews yet.